Piknik rodzinny

W dniu 03.06.2017 r. rodziny zastępcze z Powiatu Leżajskiego spotkały się na pikniku zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku w ośrodku wypoczynkowym w Ożannie. W imprezie uczestniczyło ok. 70 osób.

W pikniku wziął udział Wicestarosta Powiatu Leżajskiego, Pan Zdzisław Leśko, który przywitał serdecznie uczestników oraz zachęcał do wspólnej zabawy. Podziękował wszystkim obecnym za przybycie, a organizatorom za umacnianie tradycji wspólnego świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Wydarzenie stało się okazją do integracji rodzin zastępczych oraz wymiany doświadczeń związanych ze sprawowaną funkcją rodziny zastępczej. Odbywało się to przy smacznie przygotowanych posiłkach przyrządzanych na grillu przez kucharzy Gospody u Więcławów.

Czas wspólnego świętowania był wypełniony wieloma atrakcjami dla dzieci. Były one zapraszane do udziału w różnorodnych zabawach prowadzonych przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Były konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, nauka formowania zwierzątek przy użyciu balonów czy malowanie twarzy. 

Był to więc sympatycznie spędzony czas, w miłej rodzinnej atmosferze, gdzie rodziny mogły lepiej się poznać, wymienić się doświadczeniami i wspólnie się bawić.

Rodziny zastępcze rozstawały się wyrażając przekonanie, że spotkania tego typu są doskonałym sposobem świętowania Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. 

Dodatkowe informacje